Leach & Partners doprowadziło do zakupu 127 mieszkań na warszawskiej Pradze

Leach & McGuire

Leach & Partners doprowadziło do zakupu 127 mieszkań na warszawskiej Pradze

Udostępnij
Leach & Partners doprowadziło do zakupu 127 mieszkań na warszawskiej Pradze

Pracowity rok Leach & McGuire (dawniej: Leach & Partners) trwa nadal po finalnym podpisaniu umowy na zakup 127 mieszkań w projekcie „LaPraga” realizowanym przez Nexity Polska przy ul. Radzyminskiej 10 na Pradze, dla holenderskiej rodzinnej firmy Van Der Vorm Vastgoed.

Tom Leach tak skomentował tę transakcję: „To dla nas niesamowicie ekscytujące, że na tak szeroką skalę angażujemy się obecnie w rozwój polskiego rynku z sektora wynajmu instytucjonalnego. Widzimy, że na rynek mieszkaniowy powraca ożywienie po zamknięciu spowodowanym epidemią i nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek w przeszłości byli tak zapracowani jak obecnie. Jesteśmy tym bardziej usatysfakcjonowani, że udało nam się z sukcesem sfinalizować poszukiwania idealnego produktu dla zespołu Van Der Vorm, z którym pracowaliśmy przez ostatnie 3-4 lata. Transakcja LaPraga jest naszą największą wspólnie zrealizowaną dotychczas, będąc jednocześnie  potwierdzeniem zaufania VdV do polskiego rynku PRS, wynikającym z dotychczasowych sukcesów firmy w wynajmie wcześniejszych inwestycji w Warszawie i Krakowie. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację i rozwój naszej współpracy."

Transakcję prowadziło Leach & McGuire z krakowską kancelarią KWKR świadczącą pomoc prawną na rzecz Van Der Vorm oraz Dentons wspierającymi Nexity. Zespół wewnętrznych projektantów L&P jest również odpowiedzialny za audyt wyposażenia jednostek, w kontekście zapewnienia maksymalnej wydajności i przydatności na rynku wynajmu PRS. Leach & McGuire zarządza mieszkaniami Van Der Vorm w Oxygen Residence przy ul. Wroniej w Warszawie, Steam Park przy ul. Rakowickiej w Krakowie oraz w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Krakusa również w Krakowie.

Leach & McGuire zarządza obecnie ponad 2000 lokali mieszkalnych w całej Polsce, świadcząc swoje usługi m.in. dla Catella i jej flagowych projektów: budynku obejmującego 200 mieszkań przy ul. Pereca w Warszawie oraz zlokalizowanego w Krakowie projektu łączącego sektor instytucjonalnego wynajmu mieszkań (PRS) z prywatnymi akademikami (PBSA), liczącego 300 mieszkań, pod nazwą Trio. Obydwa projekty osiągnęły poziom wynajętych mieszkań wynoszący ponad 90%, pomimo wyzwań, które w tym roku przyniosło pojawienie się pandemii Covid-19.piątek, 18 grudnia, 2020

WSTECZ